• Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami”, zwane dalej Stowarzyszeniem,  działa   na  mocy   ustawy  z    dnia  7 kwietnia    1989 roku  „ Prawo  o  Stowarzyszeniach  ”   (Dz. U. z 1989 Nr 20, poz. 104 z późniejszymi zmianami). Stowarzyszenie posiada osobowość prawną.

Opiera swoją działalność na pracy społecznej członków oraz wolontariuszy. Celem Stowarzyszenia jest inspirowanie i organizowanie obywatelskiej aktywności na rzecz  edukacji i rozwoju kultury w środowisku wiejskim,  w szczególności w zakresie upowszechniania oświaty, dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody.

Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” jest organem prowadzącym Publiczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole w Jackowie Górnym. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności szkolnej poprzez organizację:

- wycieczek i wyjazdów dla dzieci;

- Festynu Rodzinnego w Barcicach;

- Balu Karnawałowego;

- pomoc rzeczową dla uczniów i dzieci przedszkolnych oraz słodkie upominki bożonarodzeniowe;

- działań na rzecz placówki m.in. prac remontowo-konserwacyjnych.

Podatnicy przekazujący darowiznę na rzecz stowarzyszenia, nieposiadającego statusu organizacji pożytku publicznego, które prowadzi działalność społecznie użyteczną, mają prawo do pomniejszenia podstawy opodatkowania o kwotę dokonanej darowizny.

nr rachunku Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego ,, Szkoła z Tradycjami" :
            33 8923 1076 0600 1478 2006 0001

przelew z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia

• Zachęcamy do zapoznania się z Rocznym Sprawozdaniem Merytorycznym z działalności organizacji pożytku publicznego za rok 2017.

Sprawozdanie.pdf

• Szanowni Państwo,

Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz

Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego Szkoła z Tradycjami,

które uzyskało status  organizacji pożytku publicznego.

Razem możemy sprawić , że 1% trafi do organizacji, która od roku 2012 jest organem prowadzącym Szkołę Podstawową w Jackowie Górnym  oraz aktywnie uczestniczy w życiu społeczności szkolnej i lokalnej.

Przekazując pieniądze w zeznaniu podatkowym PIT – 37 należy podać numer KRS: 0000403844.

• SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA - ROK 2019

STOWARZYSZENIE_SPRAWOZDANIE_2019.pdf